top of page
  • Zdjęcie autoraFestiwal Radości

Wielki Post

Wielki Post to czterdzieści dni, w których przygotowujemy się do pamiątki Zmartwychwstania Jezusa. W tym czasie zastanawiamy się nad tym, co poświęcić dla Boga, aby dobrze przeżyć czas, który kończy się Niedzielą Wielkanocną. Niektórzy z nas rezygnują z różnych potraw, przyzwyczajeń, inni postanawiają zmienić coś w sferze duchowej. Przypomnijmy więc co jest najważniejsze dla Boga podczas Wielkiego Postu: „Czyż nie jest raczej ten post, który wybieram: rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli, wypuścić wolno uciśnionych i wszelkie jarzmo połamać; dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziać i nie odwrócić się od współziomków.” (Ks. Izajasza 58, 6-7),

Poszcząc postarajmy się być wiernym naszym postanowieniom, a przez to wiernym Bogu. Pamiętajmy dla Kogo to robimy i na Kim powinniśmy się najbardziej skupić. W Ewangelii Jezus kuszony przez diabła za każdym razem odpowiadał Słowem Boga. Więc i my przez ten czas skupmy się na Słowie, bo ono nigdy nie zawodzi i prowadzi do Prawdy.
„Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu [Świętym] na pustyni czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem. Odpowiedział mu Jezus: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek. Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje. Lecz Jezus mu odrzekł: Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! Jest bowiem napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli, i na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Lecz Jezus mu odparł: Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu.” (Ew. wg św. Łukasza 4, 1-13).

143 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page